O Aromaterapii

Wstęp do Aromaterapii

Jeszcze pod koniec lat 70-tych obok podstawowej produkcji kompozycji i syntetyków zapachowych powstały w laboratoriach AROMY® pierwsze wyroby przeznaczone dla odbiorców indywidualnych – perfumy, wody toaletowe, zapachy do domu itp. Serie perfum „Vis-a-Vis”® i „Znaki Zodiaku”®, pomandry „Aromilla”®, „Pot-Pourri”® cieszyły się dużym powodzeniem i uznaniem użytkowników. Bogate doświadczenie zespołu Laboratorium Badawczego pozwoliło nam na wprowadzenie na polski rynek, nieznanej wcześniej grupy wyrobów linii „Dr Beta”®, opartych na ideach aromaterapii, której promocję w Polsce w 1990 roku rozpoczęli nasi specjaliści Dr Iwona Konopacka-Brud i Dr Władysław S. Brud.

Polska Aromaterapia powstała w Aromie

To właśnie wspomniani wyżej eksperci Aromy opublikowali pierwsze artykuły i pierwszą polską książkę o aromaterapii („Pachnąca apteka – Tajemnice aromaterapii” W.S.Brud, I.Konopacka-Brud) i stąd na rynek trafiły pierwsze olejki do aromaterapii ze znakiem Dr Beta®. Tu odbyły się pierwsze szkolenia fachowców w tej dziedzinie, z naszej inicjatywy powstało Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne i zaczął wychodzić redagowany przez Dr I. Konopacką-Brud kwartalnik „AromaterapiaPromujemy metody aromaterapii w mediach i programach Szkół Wyższych (, Warszawski Uniwersytet Medyczny i Łódzki Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach), a także na wielu kursach i szkoleniach.

Jakość wyrobów i usług a także jakość naszych relacji z odbiorcami staje się głównym celem działań firmy. Sięgając do odległych tradycji starożytnych Sumerów, Egipcjan, Greków czy Rzymian stosujemy najnowsze techniki badawcze aby tej tradycyjnej wiedzy o medycynie i pielęgnacji ciała przy pomocy olejków eterycznych i preparatach opartych na ich bezcennych właściwościach nadać cechy współczesnej medycyny klinicznej i najnowszej wiedzy kosmetologicznej. Olejki i preparaty ze znakiem Dr Beta poddawane są precyzyjnym badaniom analitycznym i surowym testom klinicznym i aplikacyjnym. O olejkach i ich składnikach wiemy wszystko. Zajmujemy się nimi, w wielu zastosowaniach, od ponad 50 lat i to pozwala nam mieć pewność, że w naszej ofercie są produkty najwyższej jakości, kupowane od wiarygodnych producentów, zgodne z normami jakościowymi ISO i CEN oraz odpowiadające wszystkim wymaganiom dyrektyw Unii Europejskiej i obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa polskiego. Wiemy, że oferujemy Państwu to, co w dziedzinie aromaterapii jest najlepsze i sprawdzone przez nas samych, renomowane placówki badawcze i naszych, wieloletnich bardzo cenionych PT Klientów. Oferujemy najwyższą jakość za rozsądną cenę.Mamy nadzieję, że aromaterapia w wyrobach Dr Beta będzie państwu pomagać w pielęgnacji zdrowia urody i dobrego samopoczucia.

Dr Iwona Konopacka-Brud

Dodaj komentarz

Tworzymy od 1956 r.